Sekret udanego życia!


My rzucimy hasło - UDANE ŻYCIE! A teraz masz chwilę na zastanowienie się jaki obraz wywołało to w Twojej głowie oraz jak to rozumiesz. Każdy z nas widzi coś innego. Dla jednego są to kwestie finansowe, a dla drugiego będzie to spokój duchowy i szczęśliwy "dom". Dla nas jednym z takich aspektów jest ten blog czytany przez wiele osób.

Każdy z nas inaczej definiuje udane życie. Powodem często są inne wartości, które zakorzeniły się nam w głowie, w dzieciństwie lub pod wpływem doświadczeń. I jest to bardzo dobre. Różnice, które są między nami sprawiają, że inaczej definiujemy udane życie. Czy oznacza to mieć więcej? Być kimś bardziej ważnym? Robić lub potrafić więcej? Posiadać więcej spokoju i bezpieczeństwa - "spokojną głowę"?

A więc jak sprawić by nasze życie było udane? Przykro nam, lecz nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Lecz mimo to, jest pewna droga do udanego życia. Jaka to droga? Spełnianie swoich życiowych celów. Droga gdzie codziennie starasz się być krok bliżej swoich marzeń. Problemem jest to, że ona nigdy się nie kończy, ponieważ zawsze czujemy, że możemy więcej. 


Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. 
~ Mark Twain 

Jeszcze się nie zniechęciłeś do czytania tego wpisu przez brak jednoznacznej instrukcji? To mamy dla Ciebie parę podpowiedzi, jak sprawić by Wasze życie stało się już dzisiaj bardziej "udane". 


1) Porównuj się wyłącznie do siebie z dnia poprzedniego

Przestań porównywać się do innych. Porównuj się wyłącznie do siebie!

W dzisiejszych czasach internet jest jednocześnie zbawieniem i przekleństwem. Na każdym kroku atakuje nas bodźcami, przez które zastanawiamy się czy nasze życie jest wystarczająco fajne. Według social mediów każdy ma ciekawsze życie od nas. Lepsze samochody, helikoptery na dachach swoich willi, idealne związki. Jednak jest w tym wiele pozerstwa i pokazywania tylko tego co jest fajne. Wiele w tych czasach robione jest wyłącznie na pokaz, starając się oszukać nawet samego siebie.

Z drugiej strony internet jest zbawieniem, gdyż pozwala ludziom faktycznie poprawić swoje życie pod wieloma względami. W internecie znajdziesz informację na prawie każdy temat. Chcesz mieć lepszą pracę? Poszukaj informacji jak wypaść lepiej na rozmowach rekrutacyjnych i jakie umiejętności liczą się teraz na rynku pracy. Chcesz zaplanować super wakacje? Na pewno znajdziesz poradnik jak to zrobić najlepiej. Przykładów jest wiele.

Jednak cały sekret tej rady tkwi w tym, by sobie uświadomić, że inni nie mają tak idealnego życia. Niestety każdy z nas boryka się z problemami... większymi lub mniejszymi. Celebryci i gwiazdy instagrama pokazują nam wycinek swojego życia i to tylko ten najlepszy. Bardzo rzadko zdarza się, by ktoś pokazywał swoje porażki i niepowodzenia (nie licząc dram robionych pod publikę i zdobywanie dodatkowych wyświetleń). 

Oglądanie tez nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż wtedy czujemy się lepsi od nich, co przyczynia się do spadku motywacji by iść w stronę sukcesu. Bo po co mam się starać skoro już jestem lepszy od tego czy tamtego.

Więc, porównujmy się tylko i wyłącznie do samych siebie. Popatrz na swoje życie z perspektywy lat. Zastanów się czy dążysz do sukcesu czy jednak przyczyniasz nieświadomie do swojego regresu.

Więcej na temat teorii perspektywy możesz przeczytać w książce Daniela Kahnemana "Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym".

2) Przestań sobie ciągle zadawać pytania „Czego brakuje mi do udanego życia” 

Wycisz swój negatywny głos w głowie i zamień go na pozytywne pytania. Zamiast negatywnego "zarabiam za mało" zapytaj się samego siebie "jak zarobić więcej?". Kolejnym przykładem może być klasyczne marudzenie związane z sylwetką pt. "jestem za gruby/a", a zamiast tego możesz się zastanowić co zrobić by mieć lepszą formę.

3) Przestań tolerować to czego w swoim życiu nie lubisz

Jednak nie samego siebie, ponieważ jesteś swoim jedynym narzędziem w tej grze zwanej życiem.

Jeśli już potrafisz porównywać się wyłącznie do samego siebie z dnia poprzedniego to już dobry krok do bycia szczęśliwym. Zacznij ulepszać aspekty swojego życia, które Ci nie pasują.

Bo bycie przedsiębiorcą to życie przez kilka lat tak, jak większość nie chce po, aby resztę życia spędzić tak, jak większość nie będzie mogła. ~ Rob Gryn

Niech każdy sam określi co według niego oznacza udane życie. Zdobądź się na odwagę by je zrealizować!

Zostawiamy was z tymi informacji oraz skłaniamy do przemyśleń i dzielenia się nimi w komentarzach.

Photo by Adam Whitlock on Unsplash

Prześlij komentarz

0 Komentarze