Wygraj ze stresem z naszymi sposobami


Stres to uczucie z którym spotkali się prawdopodobnie wszyscy czy to na egzaminie na prawo jazdy czy przed spotkaniem z klientem. Nikt nie lubi tego uczucia, natomiast każdy musi się z nim mierzyć. Warto mieć pojęcie w jaki sposób można go zniwelować, a może żyć z nim za pan brat? 

Przedstawiamy kilka z efektywniejszych przykładów: 

1. Aktywność fizyczna jest to nieodzowna część osoby, która chce być przedsiębiorcza jak i radząca sobie w sytuacjach/sprawach stresujących. To właśnie to wyrabia samozaparcie, dyscyplinę, a także nasze samopoczucie. Ludzie, którzy są aktywni fizycznie wiedzą o tym, że po dobrze wykonanym treningu wydzielają się endorfiny. Co za tym idzie zapominamy o stresujących sprawach. 

2. Muzyka każdy bez wyjątku słucha muzyki jak i każdy ma swój ulubiony rodzaj muzyki, która go uspokaja. To właśnie muzyka pomaga Nam w dużym stopniu zmniejszyć poziom stres, a nawet go zniwelować. Dzięki muzyce często możemy przenieść się w „inny” wymiar i wczuć się w nią. Muzyka to element, który towarzyszy Nam każdego dnia. Masz podobnie? 

3. Medytacja Metoda, dzięki której wyciszamy organizm poprzez skupienie się na danej chwili. Pomoże to nam nauczyć się cieszyć chwilą oraz oczyści nasze myśli. Zajmuje to od kilku do kilkunastu minut natomiast jest to efektywna metoda do walki ze stresem. 

4. Sen to jest podstawa, aby uodpornić się na stres jak i z nim walczyć. Wyspani lepiej rozwiązujemy powierzone zadania jak i radzimy sobie w stresie. Człowiek wyspany ma rozjaśniony umysł, a dzięki temu nie poddaje się w całości temu uczuciu i jest wstanie podejmować odpowiednie decyzje pomimo stresu. 

5. Dobre odżywianie może wydać się to dziwne, ale właśnie też dobre odżywianie jest wstanie zniwelować stres. Dbanie o swój jadłospis jak i urozmaicanie go jest wstanie nas uchronić od wielu chorób, a zwłaszcza stresu. Stres długotrwały jest niszczący dla naszego organizmu, ale wtedy warto spożywać większą ilość magnezu. 

6. Odprężenie Stan, w którym nie myślimy dosłownie o niczym, oddajemy się chwili i w niej „płyniemy”. Warto czasami wybrać się na relaksacyjny masaż do Spa czy na weekend w termy, a nawet na basen.

7. Wyrzut stresujących spraw najlepszą metodą jest wyzbycie się ich poprzez wypisanie rzeczy, które nas nurtują i męczą nasze sumienie. Warto usiąść z kartką, długopisem i właśnie je wypisać. Spróbuj! 

8. Nie na wszystko masz wpływ! Musimy zrozumieć ważną rzecz. Na większość spraw nie mamy wpływu natomiast na swoją reakcję jak najbardziej, uczmy się panować nad sobą. Opanowana postawa pomoże Ci między innymi w wielu sprawach związanych z negocjacjami. 

Warto też w sytuacjach stresujących zadać sobie pytanie „Co najgorszego może się stać jeśli odniosę porażkę?” Uświadomienie sobie jak niewiele ryzykujemy może nam bardzo oczyścić głowę. 

9. Hobby Znajdź zajęcie które oderwie Cię od spraw codziennych. Coś co Cię pochłonie i będzie sprawiało dużo frajdy. 

Przedstawiliśmy Wam naszym zdaniem najlepsze metody radzenia sobie ze stresem. Pamiętajcie, że długotrwały stres ma niszczące skutki dla tego nie warto go niwelować. 

Jeżeli się z nami zgadasz, a może masz całkiem odmienne zdanie Daj znać w komentarzu!

Photo by Nathan McBride on Unsplash

Prześlij komentarz

0 Komentarze