Stań się pewniejszą wersją siebie!


Uciekasz wzrokiem w rozmowach z ludźmi? A może boisz się podejmować ambitne wyzwania/działania/projekty w pracy w obawie przed porażką? Może uważasz się za gorszego od innych? To oznaki niskiej pewności siebie. Zacznij nad tym pracować!

Nauczyć się może tego każdy, ale pamiętajmy należy włożyć w to swoją ciężką pracę.

Praca nad pewnością siebie i poczuciem własnej wartości bywa często powtarzalna. Możesz wypracować sobie wysoką pewność siebie, jednak zawsze może znaleźć się osoba która może to zaburzyć. Wtedy znowu musisz wrócić do budowania, jednak nie od samego początku.

Poniżej podajemy kilka przykładów które mogą być pomocne w drodze po swoją wysoką pewność siebie.


1. WIZERUNEK

Pierwszy etap polega na wykreowaniu wizerunku osoby pewnej siebie. Staraj się chodzić czy siedzieć wyprostowanym. Jak najbardziej wskazany jest uśmiech, który automatycznie winduje twoje samopoczucie w górę

Zwracaj uwagę na swój ubiór. Jeżeli nie przykładasz dużej uwagi do tego w co się ubierasz. Ubieraj się stosownie do wieku i sytuacji oraz zwracaj uwagę na stylizację w których się dobrze czujesz. Dzięki odpowiedniemu strojowi poczujesz się komfortowo.

Nie unikaj kontaktu wzrokowego podczas rozmowy. Patrz w oczy swojego rozmówcy, jednak nie jak psychopata, kontakt wzrokowy nie powinien peszyć drugiej osoby.

Nie wykonuj nerwowych ruchów nogami oraz rękoma, gdyż będzie od razu widać po Tobie niską pewność siebie.

Nie wzoruj się na scenach z kina. Często nie mają odzwierciedlenia w życiu. Film jest wyreżyserowany i często scena była kręcona kilkukrotnie, a Ty zazwyczaj masz tylko jedno podejście. Zamiast się w 100% wzorować, inspiruj się ulubionymi postaciami. Stwórz swoją unikalną "rolę".


2. NASTAWIENIE

Zaakceptuj swoją osobę! To jest najważniejsze, ponieważ jeżeli sam siebie nie polubisz to dlaczego inni mają to zrobić?! Zaakceptuj swoje wady, zalety, całego siebie bo jesteś jedynym niepowtarzalnym człowiekiem. Nie warto się użalać nad sobą i tracić życia, nikt za Nas go nie przeżyje! Jeżeli to zrobisz to zobaczysz, że twoja pewność siebie poszybuje w ekspresowym tempie w górę. Pamiętaj, że inni są tacy sami, nikt nie jest idealny, a każdy ma swoje kompleksy większe lub mniejsze.


Wskazówka! Przywołaj moment w głowie kiedy czułeś się pewny siebie oraz przypomnij sobie jak wtedy to wyglądało i co czułeś w danym momencie. Przywołuj tę sytuację zawsze gdy czujesz strach przed wystąpieniem publicznym, rozmową z klientem czy nawet podejściem do dziewczyny. Musisz próbować i podejmować wyzwanie inaczej nic nie zmienisz.


Przestań myśleć o tym co inni powiedzą! Każdy jest na tyle dużym egocentrykiem, że go nie obchodzi Twoje życie, każdy skupia się tylko i wyłącznie na swojej du*ie, chyba że ma nudne życie.

Poszerzaj swoją strefę komfortu czyli sytuacje w których czujesz się dobrze, komfortowo oraz bezpiecznie. Dla jednego wyjściem ze strefy komfortu jest podejście do nieznajomej dziewczyny. Natomiast dla innego nawet zapytanie ekspedientki o pomoc. Dla innych może to być dopiero wystąpienie przed ogromną widownią. Cała rzecz polega na tym, aby cały czas poszerzać naszą strefę komfortu.

Podejdź do zwiększania pewności siebie jako do długotrwałego procesu. Zbyt gwałtowne zmiany mogą doprowadzić do wręcz odwrotnego skutku. Zbyt szybki przeskok sprawi że Twoja pewność siebie w najlepszym przypadku stanie się sztuczna. Natomiast nam chodzi o wypracowanie naturalnej pewności siebie. Również uważaj by nie popaść w skrajność i nie stać się bucem!

Wysoka pewność siebie przyda Ci się nie tylko w rozmowach z szefem, ładnymi dziewczynami czy w sprawach biznesowych. Odpowiednio wysoka pewność siebie da Ci dużo pozytywnego w każdym aspekcie życia, dlatego zacznij już dziś nad nią pracować!


Przedstawiliśmy kilka porad, które Wam pomogą. Daj znać w komentarzu co myślisz o poszerzaniu pewności siebie.

A my obiecujemy że nie jest to ostatni post na temat pracy nad pewnością siebie, gdyż jest to bardzo ważny aspekt osoby pracującej nad sobą.

Photo by Timothy Eberly on Unsplash

Prześlij komentarz

0 Komentarze