Podstawowe sposoby zwiększania produktywności


Myślałeś kiedyś nad tym w jaki sposób ludzie są wstanie wykonywać tyle czynności każdego dnia? A może przeszło Ci przez myśl w jaki sposób zwiększyć swoją produktywność? W tym artykule postaramy się przybliżyć niektóre ze sposobów na zwiększenie produktywności. 

Każdy może znaleźć swoje sposoby na wykonywanie zadań szybciej, skuteczniej lub w większej ilości.

Tym artykułem chcemy wprowadzić was w podstawy bycia bardziej wydajnym w pracy i w życiu. 

Tworzenie checklist

Tworzenie list kontrolnych (checklist), pozwoli Ci na zaplanowanie dnia, a nawet całego tygodnia. Dzięki czemu będziesz wiedział co masz do wykonania. Zmniejszysz ryzyko pominięcia spraw istotnych. a także pozwoli na lepsze planowanie dnia/tygodnia.
Ustalaj priorytety
Określ zadania na takie, które są :
  • konieczne do wykonania
  • mniej pilne
  • nie priorytetowe
Jeśli to możliwe w pierwszej kolejności zacznij od najbardziej pilnych zadań przechodząc do mniej pilnych. Trzecim typem określaj zadania, które w najgorszym przypadku można przełożyć na inny dzień.

Praca w blokach

Działa na zasadzie dzielenia pracy na części(bloki). Jeden blok składa się z pracy i przerwy. Można to podzielić np. na 50 minut pracy i 10 minut przerwy. W tym czasie człowiek jest wstanie zachować wysokie skupienie, produktywność jak i jakość pracy. Może jednak warto zacząć dzielić pracę w taki sposób? 

Zadbaj o miejsce pracy

Zrób porządek w miejscu pracy. Usunięcie z zasięgu wzroku wszystkich rozpraszających rzeczy. Przygotuj sobie kawę czy herbatę przed rozpoczęciem realizacji zadania lub w trakcie przerwy pomiędzy blokami. Dzięki temu utrzymasz skupienie na wysokim poziomie. 

Ogranicz pożeracze czasu!

Jeśli to możliwe wyloguj się na czas pracy z mediów społecznościowych oraz wycisz i odłóż telefon. Ewentualnie odłóż chociaż telefon poza zasięg wzroku. 

Ustal ramy czasowe 

Postaraj się każdą z czynności umiejscowić w czasie, tzn. określić w jakich godzinach przewidujesz wykonanie każdego z zadań.

Zadbaj o odpoczynek

Pamiętaj, że przed każdym ciężkim dniem, należy zadbać o regenerację. Pozwoli to zapobiec problemom z koncentracją i poprawi jakość zadań.

Zmniejsz ilość niepotrzebnych rozmów

Jeśli pracujesz z ludźmi doskonale znasz temat pogaduszek. Uważamy, że są jak najbardziej potrzebne do utrzymywania dobrych stosunków z współpracownikami. Jednak, jeżeli chcesz wznieść swoją produktywność na wyższy poziom, postaraj się je ograniczyć i skup się na zadaniach.

Oto kilka sposobów na zwiększenie swojej produktywności . Zapoznaj się z nimi i sprawdź, które przyjmą się w Twoim przypadku.

Pamiętaj, że najlepiej przetestować w praktyce . Poeksperymentuj i daj znać w komentarzu jak ci poszło!

Photo by Andreas Klassen on Unsplash

Prześlij komentarz

0 Komentarze