Nie zatrać się!


Czy Ciebie również dopada uczucie bezsilności? Jeśli chodzi o ulepszanie siebie, jest to częste zjawisko. Skoro czytasz tego posta to pewnie również tego doświadczyłeś/aś.

Jeśli chodzi o osiąganie i podnoszenie swojej poprzeczki życiowej, nie rozpatruj tego tylko i wyłącznie w kwestii finansowej. Swój rozwój traktuj jako ogólne ulepszanie siebie. Staraj stać się lepszą wersją siebie porównując się wyłącznie do siebie z dnia poprzedniego. Nie porównuj się do innych! Zawsze znajdzie się ktoś ciekawszy, bardziej opanowany, towarzyski, pewny siebie i bogatszy finansowo. A druga kwestia, nie wiesz ile ta osoba wkłada w to pracy (rozwój osobisty to ciągła praca nad sobą).

Taka postawa i podejście do rozwoju osobistego da Ci jednocześnie więcej luzu psychicznego, jak i pozwoli na faktyczne polubienie własnej osoby. 

Jednak osiąganie wyżyn oraz próba bycia bardzo dobrym, a u niektórych stanie się najlepszym wiąże się również ze sferą finansową. Nie będziemy tutaj wnikać jaki będzie Twój cel finansowy. Jednak chęć sprawdzenia swojego maksimum możliwości jest jak najbardziej OK. Z samej ciekawości warto sprawdzić na co Cię stać. Wtedy kupienie samochodu marzeń nie będzie rozpatrywane na zasadzie „a niech ten somsiad Janusz zazdrości ku*ła, niech widzi że nas stać”. Kompletnie odłącz od swojego nawyku osiągania patrzenie na reakcje innych. Pamiętaj, że wszystko co robisz, robisz wyłącznie dla siebie i bliskich.

Nie zatracić się w pogoni za bogactwem materialnym. Pamiętaj że ważnymi aspekatami życia są wartości związane m.in. z rodziną, zaufaniem i byciem dobrym człowiekiem. Dlatego zadbaj o każdą strefę swojego życia. W tym może pomóc Ci zastosowanie ćwiczenia zwanego kołem życia. (post w planach)

Rozwój nie polega tylko na zwiększaniu swoich możliwości zarabiania, a przede wszystkim ma za zadanie stworzyć lepszą wersję Ciebie. Na najlepszą wersję Ciebie składa się wiele składowych m.in. szczęście, zdrowie, rodzina, przyjaciele, wiedza, zachowanie, wygląd, itp. 

Nie zaniedbaj swoich bliskich, pieniądze szczęścia nie dają, a są tylko pośrednikiem pomiędzy marzeniami. 

"Pieniądze nie są celem. Pieniądze nie mają wartości. Wartość pochodzi z marzeń, które pieniądze pomagają osiągnąć" 
~Robert T. Kiyosaki 

Bez bliskich Ci osób każdy sukces, projekt czy duża kwota pieniędzy stają się bezwartościowe. Również wsparcie rodziny i przyjaciół jest potrzebne w trudniejszych chwilach drogi do celu. 
Myślimy że ludzie przedsiębiorczy mają ich w życiu więcej niż szary człowiek. Stawiamy taką hipotezę, gdyż uważamy, że za przedsiębiorczością idzie ambicja. Znamy ludzi którzy nie wymagają od życia zbyt wiele, cieszą się tym co mają, a niektórzy przynajmniej tak sobie wmawiają. Oni rzadziej miewają frustrację z powodu tego że coś im nie wychodzi. Mniej martwią się tym że nie udało im się zrealizować postawionych celów.

Staraj się rozwijać w każdej płaszczyźnie swojego życia. Wszystko w połączeniu stworzy z Ciebie bardzo atrakcyjną osobę (nie mówimy tylko o wyglądzie), z którą każdy będzie chciał mieć kontakt i robić interesy.

Pamiętaj, że rozwój to nie tylko pieniądze!

Daj znać co o tym sądzisz w komentarzach. Jeśli znasz ludzi którzy zatracają się w pogoni za pieniędzmi, udostępnij im ten post. Daj im do zrozumienia, że zbaczają powoli z dobrej drogi.

Photo by Florian Wehde on Unsplash

Prześlij komentarz

0 Komentarze