4 kroki do wolności finansowej *clickbait*


Chcieli byśmy, żeby do niezależności finansowej była prosta droga. Najlepiej jak mówi tytuł tego wpisu, by liczyła tylko cztery kroki. Niestety życie jest bardziej skomplikowane, a na pewno dojście do sporej kwoty na koncie, nie będzie tak proste. 

Przedstawiamy wam TYLKO 4 kroki do dorobienia się fortuny. Niestety każdy z nich składa się z milionów mniejszych kroków/celów przez które każdy z nas musi przebrnąć. 

Więc, jeśli jesteś gotowy na duże pieniądze wystarczą Ci poniższe kroki w życiu. Jednak jak Ty je zrealizujesz to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. My Ci już swój plan w tym momencie „sprzedaliśmy”. 

1. Zarabiaj

Niestety ale od tego trzeba zacząć. Znajdź zajęcie które przyniesie Ci zysk na poziomie który zapewni Ci przeżycie. Jednocześnie pozwoli na odkładanie pieniędzy na oszczędności, zabezpieczenie, inwestycje, czy edukację i zachcianki.

Zrób kurs pozwalający na większe zarobki, dobierz drugi etat lub chociaż pół. Jeśli chcesz być bogaty to na pewno coś wymyślisz, tylko się postaraj, możliwości jest dużo.

2. Oszczędzaj

Następnie część zarobionych pieniędzy odkładaj na zabezpieczenie siebie oraz na pojawiające się okazje inwestycyjne. 

W oszczędzaniu pomoże Ci prowadzenie budżetu domowego, planowanie wydatków, priorytetyzacja zachcianek i szukanie oszczędności na każdym kroku. Jeśli nie masz jak oszczędzać, zacznij więcej zarabiać lub mniej wydawać. Myśl długoterminowo, chwilowe małe zmniejszenie komfortu życia może dać Ci pieniądze, które będą mogły na Ciebie zarabiać. Nie patrz na innych! Ludzie często żyją ponad stan. 

W prowadzeniu budżetu pomoże Ci metoda 6 słoików

3. Inwestuj 

Zaoszczędzone pieniądze inwestuj, a zarobione z inwestycji reinwestuj by móc obracać większym kapitałem. Buduj swój dochód pasywny. W tym momencie również dajemy Ci pole do popisu i wykazania się kreatywnością. 

Więcej na temat inwestycji znajdziesz niedługo w zakładce "Inwestycje". 

4. Edukuj się 

Dlaczego edukacja? Nie chodzi nam o dodatkowy tytuł czy skończenie kolejnych studiów. Tutaj chodzi o kursy, książki, itp. Bardzo wiele wartościowej wiedzy znajdziesz w książkach i internecie. Lecz, pamiętaj że nie każdemu można ufać i nie we wszystko wierzyć. Należy informację przesiać przez własne sito wiarygodności. Nie bój się podważać wiedzy innych ludzi. 

Zwiększenie Twojej wiedzy pozwoli Ci na większe pieniądze w pracy/firmie. Pozwoli na lepsze zarządzanie swoimi pieniędzmi oraz "otworzy Tobie umysł". 

Lecz nie samą edukacją osiąga się sukces, trzeba też działać. Nie bój się porażek, to na nich uczysz się najwięcej. Sukces sprawia w większości przypadków że rośnie tylko Twoja pewność siebie, co również jest bardzo ważne, jednak to najwięcej wniosków wyciągamy z porażek. Dlatego zachęcam Cię do prób i uczeniu się na każdej możliwej sytuacji. 

Rozwijając odpowiednio dobrze powyższe kroki, zobaczysz że kroczysz dobrą ścieżką w stronę dużych pieniędzy, a co za tym idzie niezależność finansową. 

Chcielibyśmy również dodać, że jest to proces długoterminowy, dlatego nie nastawiaj się na sprint po hajs, i uzbrój się w cierpliwość i samodyscyplinę. 

Trzymamy za Ciebie kciuki i również podążamy tą ścieżką. 

Napisz w komentarzu czy zgadzasz się z naszymi krokami, na pewno są inne drogi, jeśli je znasz to podziel się pomysłami w komentarzu.
 
Photo by Paula May on Unsplash

Prześlij komentarz

0 Komentarze